Czym najlepiej zastąpić słodycze?

Popularne dania kuchni włoskiej
8 listopada 2016
Greckie przysmaki
30 grudnia 2016
Show all

Czym najlepiej zastąpić słodycze?

Któż z nas nie lubi słodyczy? Mleczna czekolada rozpływająca się w ustach, pączki z dżemem czy karmelowe batoniki idealnie sprawdzają się na podwieczorek. Cukier jest uzależniający i przynosi tylko krótkotrwały efekt w postaci większej ilości energii. Słodycze są bardzo kaloryczne, a ponadto nie dostarczają organizmowi cennych właściwości. Wszyscy doskonale wiemy, że bardzo trudno jest z nich całkowicie zrezygnować. Na szczęście można je zastąpić innymi bardziej zdrowymi przekąskami.

Doskonałą alternatywą dla słodyczy są owoce. Pamiętajmy jednak, że zawierają one również cukier prosty, dlatego należy jeść je z umiarem. Jeśli mamy ochotę na słodycze, to możemy sięgnąć też po przepyszną mieszankę suszonych owoców, zbóż czy płatków owsianych. Można dodać do tego trochę orzechów i jogurt naturalny. Ciekawym pomysłem są też batoniki, które można przygotować z wyżej wymienionych składników. Dobrą alternatywą jest też marchewka, która jest słodka i chrupiąca, a ponadto zawiera wiele cennych witamin. Jeśli chodzi o zamienniki, to zamiast cukru do herbaty można dodać miód. Z kolei polewę do gofrów czy naleśników można zastąpić syropem klonowym. Od czasu do czasu można sięgnąć po cukier, ale w postaci nierafinowanej, gdyż właśnie taki w odróżnieniu do zwykłego posiada składniki odżywcze i nie przeszedł on wszystkich etapów produkcji.

Jeśli chcemy sięgnąć po czekoladę, to najlepiej wybierać tą gorzką. Doda nam ona energii i polepszy ogólne samopoczucie. Słodycze to pokusa, której ulega niemalże każdy z nas. Aby nie pozbywać się tej niewątpliwej przyjemności, powinniśmy sięgać po zdrowsze zamienniki. Pamiętajcie, że w Secret Garden codziennie mamy dla Was świeże koktajle, jogurty z musem owocowym czy granole, które idealnie zastąpią słodycze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *