Na temat zasad zdrowego żywienia słów kilka

Apple pie – przepis na szarlotkę doskonałą
13 czerwca 2016
Show all

Na temat zasad zdrowego żywienia słów kilka

Moda na zdrowe odżywianie w końcu do nas zawitała i całe szczęście! Dieta i gotowanie to ostatnio bardzo popularne tematy we wszystkich mediach. Porady ekspertów wspierają nas w zmianie nawyków żywieniowych. Zdrowa dieta w dużej mierze warunkuje dobre samopoczucie i dobrą kondycję fizyczną. Często słyszane przez nas stwierdzenie: ”Jesteś tym, czym jesz” nabrało w końcu realnego sensu. Jeśli chcemy zachować zdrowie, to powinniśmy zwracać uwagę na to kiedy i co jemy. Przedstawiamy kilka złoty zasad dotyczących właściwego odżywiania:

  • Spożywaj 4-5 posiłków dziennie

W ciągu dnia powinno się spożywać 4-5 posiłków, które oparte są o pełnowartościowe produkty. Dzięki temu nasz organizm funkcjonuje zdrowo, a tempo naszego metabolizmu zostaje przyspieszone nawet o kilka procent. Co ważne, przerwy pomiędzy danymi posiłkami nie powinny być też zbyt długie, ponieważ tylko dzięki temu uda nam się zachować prawidłową wagę. Zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach.

  • Pij dużo wody

Odpowiednia ilość wody ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Najlepiej wybierać wodę źródlaną i niegazowaną. Można do niej dodać plasterek cytryny lub pomarańcza, aby poprawić nieco smak. Spożycie płynów przez osobę dorosłą powinno kształtować się na poziomie 1,5-2 litrów każdego dnia.

  • Unikaj spożywania żywności z dodatkiem sztucznych barwników, konserwantów i innych syntetycznych dodatków

Chemiczne dodatki do żywności mogą poprawić jej wygląd i smak, a także kolor oraz konsystencję. Pamiętaj jednak o tym, że syntetyczne ulepszacze są bardzo niebezpieczne i mogą prowadzić do wielu negatywnych skutków.

  • Postaraj się, aby po ostatni posiłek sięgać najpóźniej 2 godziny przed snem

Dzięki temu uda nam się uniknąć problemów z zasypianiem związanych m.in. z trudnościami wynikającymi z intensywnej pracy przewodu pokarmowego. Poza tym, jest to też klucz do zachowania smukłej sylwetki.

  • Wzbogać swoją dietę o różnorodne produkty

Postaraj się, aby w Twoim dziennym jadłospisie znalazły się artykuły zakwalifikowane do wszystkich grup produktów spożywczych.

Podsumowując, zbilansowana dieta zaspokaja najważniejsze potrzeby naszego organizmu. Warto więc skorzystać z przedstawionych przez nas podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Pamiętaj także, że dzięki Secret Garden masz możliwość zjedzenia najważniejszego posiłku w ciągu dnia, czyli pełnowartościowego śniadania, a także pysznego, domowego obiadu skomponowanego z najlepszych, świeżych produktów. Sprawdź co możesz dzisiaj zjeść w naszej kantynie przy ulicy Bułgarskiej 69 –menu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *